Biri Seninle Oynuyor – Kişisel Gelişim Yazıları


Kişisel Gelişim Yazılıları. Birileri seni gerçekten gazlıyor.  Yada buna başlamak üzereler. Kesin ve kesin kez eminim ki o ben değilim. Ne zamanki büyük bir değişiklik için adım atacak olsan insanlar genelde ikiye ayrılır.

1- Seni överek destekleyenler.

2- Seni yererek köstekleyenler.

Eğer ki bi işi gerçekten sen yapacaksan, hem kör hem sağır olmalısın. E o kadar da değil ama! Hayır tamda o kadar işte. Hem kör hem sağır dedim. Bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Sonucunu zaten önceden bildiğin bir durum için bu kadar havalara girmenin veya tedirgin olmanın bir anlamı  yok.  Su götürmez bi gerçek var ki yapacağın işin sonunu sen biliyorsun. Tek farkına varamadığın ise önceleri bunu bildiğini bilmiyordun. Hatta Sonuçlar karşısında şaşkın gözüküp şoke olmuş gibi davrandığında aşikar. Hatırla her seçimin iki sonucu var. Pozitif ve negatif de istersen, ister olumlu olumsuz istersende Evet, Hayır. Şuna emin olman gerekiyor ki bir üçüncü sonuç yaratamazsın.

Kişisel Gelişim Yazıları

Başkaları’nın düşünceleri senin kararlarını gölgelemesin. Buna izin verirsen eğer, Zaferde senin zaferin olmaz, azimde, sonuçta. Başarısızlığın tadını bile çıkaramazsın. Biz sana söylemiştik derler. Bilmezler ki sen belki de onlar yüzünden beceremedin. Bi an onlar yüzünden karasızlığa düşüp başarıya ramak kala fırsatı kaçırdın.

Seni övmelerine de izin verme, çünkü bu sefer zaferini paylaşmak isteyecekler, “İşte bu be. Biliyordum zaten sen yaparsın demiştim.” diyeceklerdir. Hatta başarını anlatırken sanki bi halt etmiş gibi kendilerini ön plana çıkarmaya çalışacaklar.

Bunun yanı sıra sana gelen övgüler gerçekten de çok tehlikeli. Başardığın zaman onların övgüleriyle hareket etmeye devam ettiğin anda düşüşün çok acı verici olacaktır. Hiç birisi sana uzatmaz elini, yere 600 metrelik bir uçurumdan denize değil denizin kıyısındaki kayalara çakılır gibi şiddetle çarparsın. İnan işte o zaman ben bile kaldıramam seni oradan .

Kişisel Gelişim Yazılıları – Hikaye

Kendini Beğenmiş Horoz Yavrusu

 

İki yavru horoz gübre yığını üstünde kavga etmektedirler. Bir tanesi diğerinde daha güçlüdür,

diğerini yener ve gübre yığınından aşağı atar. Bütün tavuklar bu horozun başına toplanıp onu

övmeye başlarlar. Horoz güç ve şöhretinin yan bahçede ki kümes ahalisi tarafından da bilinmesini ister.

Ahırın en tepesine sıçrar. Durup gerildikten sonra Kanatlarını çırpar ve yüksek sesle öter.

“Hepiniz bana bakın. Ben galip bir horozum. Dünyadaki başka hiç bir horoz benim gücüme sahip değildir.”

Bir Kartal onu pençesiyle öldürüp yuvasına taşırken horoz daha sözlerini bitirmemişti bile.

 

Masallar, Leo Tolstoy 1828-1910 


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.