Beni Neden Seviyorsun


Daha önce senin de başına gelen, hiç beklenmedik bir anda, seni şapşala çeviren hunharca saplanmış bir hançer gibi gelir, Beni Neden Seviyorsun? Sorusu…

Bu yazdıklarımı sana aktarmadan önce internette biraz araştırma yaptım. Öncelikle Beni Neden Seviyorsun Sorusunu soran kişi yada kurumun, nasıl bir psikolojiye sahip olduğunu anlamak, akabinde duruma en uygun cevabı yapıştırmak, sonrada soruda muhatap alınan kişi tarafından ustalıkla cevaplamak gerekmektedir.

Beni neden sevmiyorsun?

Bu Soruda;

-Yok efendim karşı tarafın kendine güveni mi yokmuş,

-Yok kendini sevsin gerisi gelir miymiş… gibi asparagas cevaplardan uzak durman kendi yararına olacaktır. Herkesin veya kimilerinin ne söyleyip söylemediklerini bir kenara bıraktıktan sonra, sana kendi analizlerim neticesinde bazı bilgiler aktaracağım.

Beni Neden Seviyorsun ?

Neden?

Farzı misal Bu soruya maruz kaldın.

“Beni neden seviyorsun?” Partnerine ” Peki sen neden beni seviyorsun?” sorusu vermen gereken en son cevap.

Yapman gereken şey çok basit. Bu ister erkek olsun ister kadın (ki Karşı cinslerim daha çok sorar bunu, eşimden biliyorum.) Bu soruda esas amaç “Şuan kendimi iyi hissediyorum, ve şımartılmaya ihtiyacım var,”

Eee eğer ki sende eşek değilsen, şımartacaksın! Boş ver şimdi onu bunu sence de hak etmiyor mu? Bi kere sırf sen hak ediyor mu acaba diye düşündüğün için emin ol şımarmayı hak ediyordur…

Sonuç olarak kendisine güvenen bir insan bu soruyu rahatlıkla cevaplayıp, insan vücudunda ki hormonları farklı yöne itebilir. Sen bu soruyu partnerinden duyduğunda, ne cevap vermiştin? Eminim zekanın derecesiyle de alakalı olduğu için uygun cevabı verip tek düze hayata çoktan dönmüşsündür. Hayatta hayal ve umutların yanı sıra gerçekçiliğin ne kadar önemli olduğunu gösterebilmek için bundan, daha güzel bi örnek yaratamazdım senin için. Hele ki ilişkilerdeki gerçekçiliğin aşka yansıyışı…

Beni neden Seviyorsun sorusunun cevabı;
– Sana olan sevgimden şüphe duymadığın halde, sırf kendini biraz daha şımartabilmek için, benim seni şımartabilmem için, bu anlamsız hayata yepyeni anlamlar yükleyip, gözlerinin içine bakarken sana söylediğim her bi güzel sözde dahada çok ışık saçıp, içimi aydınlatabildiğin için seviyorum… Zannımca yeterli bir cevap olacaktır.

Senin kendisini bile sevmekten aciz insancıklardan olmadığını biliyorum. Evet buna eminim, O yüzdende, klasikler nüshasında 4583 nolu yere eş değer olan, Kendisini sevmeyen, Kimseyi sevemez… Sözü, son derece yersiz olacaktır….

“Var olan anın ötesini düşünebilen ve hissedebilen çok az insan vardır, onlar da istisnadır” Carl von Clausewitz 1780-1831

Öfge Sevgi ve Şefkat>>>


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.