Google En Çok Arananlar Bölüm 3: Nedir?


Google En Çok Arananlar bölüm 3’e hoşgeldiniz. Önceki iki bölümde 2017 yılı içerisnde en çok aranan dizileri ve en çok aranan genel arama terimlerini işleyip incelemiştik. Bu 3. bölümde ise en çok yapılan ….x nedir? aramalarına birlikte göz atacağız. Önceki iki bölümü incelememiş olanlar için:

En Çok Aranan Diziler>>

En Çok Aranan Genel Terimler>>

Google En Çok Arananlar: Nedir?

1) Pestisit Nedir? Google’da en çok aranan, nedir sorusunun başında Pestisit Nedir? geliyor. Merak edenler için Pestisit; Ufak Tefek Cinayetler dizisinin hayatımıza girmesi ile birlikte en çok merak edilen konu haline geldi neredeyse. Zararlı organizmaları kontrol atında tutmak veya engellemek için kullanılan madde veya maddelerden oluşan karışımlara verilen addır.

2) Varlık Fonu Nedir? TVF yani Türkiye varlık fonu 2016 yılının Ağustos Ayında Başbakanlık bünyesinde belli başlı bazı şirketlerin yönetilmesi içi kuruldu.  2017 Yılı içinde yaşanan gelişmelerin ardından kamu gündeminde geniş yer edindi ve aramalarda 2. sıralara yükseldi.

3) Chia Tohumu Nedir? Yılların değişmez sorunu obezite. ve yüksek kilo. Chia tohumuda 2017 yılında diyet yapanların favorisini kazanmış muazzam bir yiyecek. Doğal olarakta en çok aranan kelimler arasında 3. sıraya yerleşmiş bile…

4) Başkanlık Sistemi Nedir?  Referandumlar, seçimler vaatler, savaşlar derken yılın en önemli konularından biriydi başkanlık sistemi. Doğal olarak bu durum google aramalarına da yansıdı.

5) Kara Cuma Nedir? Orjinal adıyla Black Friday olan bu alış veriş çılgınlığı günü son 1-2 yıldır ülkemizde de özellikle E-ticaret sitelerinin öncülüğünde çılgın kampanyalarla halkı buluşturdu. İnancından dolayı bu güne saldıranlarda olmadı değil….

6) Cushing Sendromu Nedir? Bu sendrom kanda kortizol hormonunun fazla yükselmesi sebebiyle oluşan bir hastalıktır. 2017 içerisinde en çok arama hacminin artığı bir başka aramada Cushing sendromu nedir oldu.

7) YouTuber Nedir? Son yılların belkide en kazançlı mesleği haline gelen youtuber olmak listenin 7. sırasında.

8) Kodlama Nedir? Güzel haberlerden bir taneside Kodlama Nedir aramalarının bu listede yer alması. Gelişimin en büyük habercisi bana göre…

9) Stalk Nedir? Stalk ne demek şeklinde yapılan aramalar da bu yıl çok arttı. Stalk kısaca bir kişiyi sosyal medyadan ve dijital ortamlardan takip etme, gizlice araştırma vb. gibi olaylara verilen kısa ad.

Takipte kalın yeni yazıları kaçırmayın…. 3000’den fazla abonenin arasına katılmak için zaman kaybetmeden abone olmayı unutmayın…..


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.