VazGeçilen VazGeçilmezler


VazGeçilen VazGeçilmezler ile yeniden merhaba! Geçenlerde seninle bir Antrenman yapmıştık Hatırladın mı? Evet O Arka Sayfaya Yazdığın Hayatının vazgeçilmezi olarak  adlandırdığın kişiler vardı ya hani… 1.,2.,3….. kaç kişiyi oraya yazdığını bilmiyorum ama  vazgeçilmez olarak 1 kişi bile yazdıysan okumaya devam et.  Eğer yazmadıysan yarın başkasından değişmesini istediğinde

Neden sorusuna verecek bir sürü cevaba sahip olacaksın.

VazGeçilen VazGeçilmezler

Yıllarca Şarkıcılar, Türkücüler, şairler hatta, ben Dahi, Suratıma Suratıma “VAZGEÇİLMEZ” vurdular.

Yıllarca sandım ki;

Ulan Vazgeçilmez olmak ne MANYAK bir şey. Çoğu Kadın milyonlarca kez bana “Vazgeçilmezimsin” dedi. Peki hangisi vazgeçemedi?

Tabi ki hiç birisi 🙂 Şimdi Bu olay öyle ikili ilişkilerde son bulmuyor aslında. Kimisi için Aile bireyleri vaz geçilmez oluyor, Anne, baba falan da yazmışsın listene, Ailene değer veriyor olman çok sevindirdi beni,

Vazgeçilmez sözler

“Unutma ki ecdadına saygın yoksa, Evlattan saygı bekleme (A.Cem Düzgün).”

Lakin, onlarda vazgeçilmez değil. Tamam biliyorum hoşuna gitmeyecek belki bu örnek ama

Birileri senden önce Öldüğünde ne yapacaksın?  Sende mi ölürsün ? Lütfen güldürme beni, kendine de yalan söylemeyi bırak artık. Öldüğünde onlara kavuşacağını düşünüyorsan, şuan okumayı bırak kapat hatta bu sayfayı bilgisayara da bir daha dokunma! Hak etmiyorsun.

:@ 5…4…3…2…1…. 🙂

5 saniyelik bir sakinleşme seansından sonra kaldığımız yerden devam edelim.

Ne diyordum hakikaten en son ?  Evet aile diyordum. Üzgünüm onlarda vazgeçilmez değil. (Aslında üzgün falan değilim 🙂  )

Geçenlerde bu konu üzerine bir araştırma yaptım. Basit bir deneydi;

Skype’tan 10 Tane Denek Seçtim kendime. ve sordum;

Maniacgeneral:

Slm canım! Ya sana bişi sorucam.

Denek:

Sorrr…

Maniacgeneral:

Bana Hayatında vazgeçilmez olarak gördüğün 3 şey söyle…

Hepsi 1 dakika içerisinde üçer beşer şey söyledi. İlginçtir ki, Bunların arasında,

Yukarıda saydıklarımın dışında Motosiklet, araba, yüzük gibi enteresan şeylerde vardı.

Şaşırdık mı?

Vazgeçilmez tavırlar

Çok şaşırmadım aslında ama şaşırmam gerektiğinin farkındaydım, Sen’in gibi üstün bir varlık nasıl olurda parayla satın aldığı şeylerin Hayatının vazgeçilmezi  olduğunu söyledi bana… Allah Aşkına saçmalama… Şimdi şöyle bir felaket senaryosu üretelim;

Gece bir gürültüyle uyandın, dışarıda fotoğraf makinasının flashı gibi bir ışık gördün. Camdan baktığında; ışğında, sesinde senin arabandan geldiğini gördün. Canım geçmiş olsun.  Cana geleceğine mala gelsin. Diye bir çok kişi seni sakinleştirmeye çalışır. Hani vazgeçilmezindi? Aha da gitti? O araba değil, vazgeçilmezim dediğin başkaları da olabilirdi.  Oysa onlarda Vazgeçilebilen vazgeçilmezler. Ne yazık ki kimse benim teorimde

bahsettiğim Vazgeçilmezden bahsetmedi.

Tamam ozman 4 aç gözlerini, Tek bir vazgeçilmezin olabilir bu hayatta, Hayır sevgilinde değil, geçen yıl yurtdışından  aldığın Jean hiç değil… Tek Vazgeçilmez Sensin!  Evet bu kadar basit aslında…

Kendinden vazgeçtiğini sandığın gün senin yok olduğun andır, bitmişsindir, yitiksindir, eziksindir….    Kendinden de vazgeçebilen yaratık 1 dakika dahi düşünmeden senide satar, beni de satar.

Hastalıklıdır çünkü. Tedavi Edilmesi gerekir. Son Derece Tehlikelidir….

Ama Sen;

Başaransın, Başarılı olansın, Sen Her şeyin Başladığı noktasın, Sen Gerçek vazgeçilmezsin, sen senden vazgeçemezsin,  hatta bunu duyduğunda gülersin sen.   Tebrik Ediyorum Seni….

(Bunları benden duymak hoşuna gitsin gitmesin, sen söylediğin zaman gerçekten hoşuna gidecek)

Sıra Geldi Egzersizimize;

Bu kareli kağıtlar var ya onlardan al bir tane eline, iki yüzü de hiç kullanılmamış olsun, Bi yüzüne “BEN” yaz büyük harflerle,  Buraya En sevdiğin özelliklerini yaz. Arkadaşlarına sor onlar senin hangi özelliklerini beğeniyormuş öğren. Hepsini yaz buraya. Diğer yüzüne’de “ben” yaz ama bu sefer küçük harflerle olsun.

Buraya da en beğenmediğin özelliklerini yaz. Arkadaşlarından da öğrenmeye çalış sende nelerden nefret ediyorlarmış, Ve samimi olmalarını sağla. Bunları sana söylediklerinde kırılmayacağını, kızmayacağını göster onlara ve  inandır.

Arka sayfaya her baktığında yüzün biraz ekşiyecek. “ben” ile “BEN” arasında ne kadar fark olduğunu anlayacaksın 🙂

Ön sayfada özelliklerini korumaya özen göster, Arka sayfadakilerinse üstlerini çizip onları sonsuz boşluğa

göndermek için uğraş.

Mesela Ben konuşurken ara ara bıyıklarımla oynuyormuşum, Ve son derece uyuz bir hareket olarak algılanıyormuş bu karşı  taraftan. Bunu bana bir konuşma arasında bir dostum söyledi ve o günden beri bunu yapmıyorum 🙂

Vazgeçilmezler

Tanım1: Aşk Vazgeçilmez değildir. Vazgeçmeyi öğretendir

 

Diptenöncekinot: :@ –> işareti Siber dünyada kızgınlığın,  🙂 –> işareti ise gülümsemenin işaretidir.

 

Diptensonrakinot:Skype’ta geçen diyaloglar için türkçeyi kullanış biçimimi yargılama, Pratik olduğu için o şekilde katlediyorum türkçeyi.

 

Dipnot: Türkçe’nin kullanımı ile ilgili daha sonra seni şaşırtacağım. Şimdilik bu kadar.

 

Bu arada şuradan Karar vermek yazısına da göz atabilirsin… Link>>>


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.