Google’da En Çok Aranan Kelimeler Bölüm 2: Genel Aramalar


Googleda en Çok Aranan Kelimeler Bölüm 2. Geçtiğimiz bölümde Google’da en çok aranan dizileri incelemiştik. Bu bölümde ise 2017 yılı boyunca google’da en çok hangi genel kelime aramaları yapıldı o kelimeleri ve neden bu kadar çok arandıklarını inceleyeceğiz.

Aranma Hacmine Göre Kelimeler Bölüm 2: Genel Aramalar

1) Milli Piyango 2017

Milli Piyango Çekilişi

2017 Yılında google’da en çok aranan kelimlerin başında Milli Piyango 2017 Geliyor. Bu durumun en önemli sebebi ise Milli piyango idaresinin gerek yıl içinde gerekse sene sonu verdiği büyük ikramiyeler ile google’ın gözde aramalarından birisidir. Genellikle haber siteleri aramalardan kullanıcı çekebilmek adına her ay bir kaç farklı makale yayınlamayı tercih ederler.

2) Stres çarkı

Stres Çarkı

2017 yılında pek çoğumuzun bildiği gibi viral bir trend patlaması oldu. Zaten gergin bir millet olan bizler içinde stres geçen ürünleri pek bi severiz. Stres çarkı, stres bileziği, stres topu gibi. Toplamda 4 minik rulmanın bir araya getirilmesi ile oluşan bu tuhaf icat kısa bir sürede ciddi bir satış patlaması oluşturdu ve 7’den 70’e geniş bir kitleinin elinde cebinde yer aldı. Bu durumda doğal olarak google aramalarına yansıdı.

3) YSK

Googleda en Çok Aranan Kelimeler – YSK

Yine en çok aranan kelimeler arasında YSK (Yüksek Seçim Kurulu) aratıldı. Yine uyanık haber siteleri bu trendi takip edip alakalı alakasız pek çok haberinde bu anahtar kelime ile seo taktiklerine devam etti ve ediyor.

4) e-okul

Googleda en Çok Aranan Kelimeler – e-okul

90’lar ve öncesinde öğrencilik yapanlar çok iyi hatırlayacakki velilerimiz notlarımızı, devamsızlığı ve genel durumumuzu ancak veli toplantılarında veya okul ziyaretlerinde hatta çoğu veli sadece karne dönemlerinde öğrenirdi. Ancak Dijital çağda hem öğretmenlerin, hem öğrencilerin hemde velilerin en çok kullanıdğı platform e-okul olarak yansıdı. Özellikle adres çubuğu kullanmayı pek sevmeyen bir millet olduğumuz için gideceğimiz sitenin ismini bile önce google’da arayıp daha sonra siteye gittikleri için e-okul’da en çok aranan kelimeler arasında ki yerini aldı.

5) Referandum sonuçları

Googleda en Çok Aranan Kelimeler – referandum

Referandum üstüne referandum yaşayan bir ülke oluşumuzdan dolayı yine haber sitelerinin en sevdiği anahtar kelimelrden birisi daha. Referandum Sonuçları google aramalarında 2017 yılında 5 sırada yerini aldı.

6) Morpa Kampüs

Morpa Kampüs

Morpa Kampüs, ilk ve ortaokul öğrencileri ile bu öğrencilerin öğretmenlerine derslerde destek olmak amacı ile hazırlanmış bir platformdur. Yine öğrenci ve öğretmenler arasında en popüler olan platform Google’da yüksek aranma hacmine sahiptir.

7) Bayram mesajları

Bayram Mesajları

Yılların vazgeçilmez anahtar kelimesidir bu bayram mesajları sırf bu anahtar kelime üzerine onlarca web sitesine rastlayabilirsiniz. com, net, ort, us, store, online gibi uzantıları çoktan alınmıştır bile. Bu da bu anahtar kelime grubunun ne kadar popüler olduğu su götürmez bir gerçek

8) Altın fiyatları

Altın fiyatları

Bitcoinler, ripplelar gelsede yine yüzyılların madeni altın fiyatları en çok aranan kelimelerde 8. sırada.

9) Katar

Katar

Ortadoğunun karışması ile birlikte önce sıkı ilişkiler ardından düşmanlık sonra yeniden ülkece barışmamızdan dolayı olsa gerek, Katar ülkemizde en çok aranan kelimeler arasında yerini aldı.

10) Arakan

Arakan Zulüm

Ülkemizde çoğu kişinin adını ilk kez duyması ve müslümanlara zulüm başlığı ile yüzlerce haber ve sosyal medya paylaşımlarının ardından doağl olarak halkımızın ” Nere La Bura?” sorusuna cevap aramasıyla birlikte Google’da Arakan’nı aramaya başladılar.

Google’da En Çok Aranan 1000 Kelimiye indirme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Link>>>


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.