Gelecek Günlük


Gelecek Günlük Bugüne Kadar öğretilen yanlışları seninle birlikte düzeltmeye başlayabiliriz artık, Uzun zamandır sırf hatıra olsun, ilerde okur yaptıklarıma gülerim, diye yazdığın saçma sapan anılarını bir daha dokunmamak üzere süresiz olarak rafa kaldırıyoruz. Artık iç çamaşırlarının altında sakladığın Günlüğünü çok farklı bir amaç için oradan çıkartacağız.

Eğer ki şimdiye kadar yazdığın günlüklerle övünenlerdensen doğaya verdiğin zararı telafi etmek için Gelecek Hedeflerin arasına 1 Ağaç dikmeyi daha ekle, Çünkü o defterleri o kadar saçma şeylerle doldurdun ki doğa bile bunu trajikomik olarak tanımlıyor emin olabilirsin. “Bana da Tırtıllar söyledi.”

Evet şimdi başlıyoruz;

Egzersiz: Oturduğun yerden kalkmana gerek yok, ama uzanmak istersen senide bu konuda kısıtlamam. Şimdi Geleceğin hakkında düşünmeye başlıyorsun. Ve kendine Bir hedef koyuyorsun. Daha sonra önümüzdeki yıl için bir hedef koyuyorsun. Her yıl saçma sapan kutlanan yılbaşları da yanlıştı aslında senin yılbaşın bugün! Seneye bugün Yılbaşını kutlayacak ve kendine bir sonraki sene için yeni bir hedef koyacaksın. (Yeni Yılın Kutlu olsun ) 🙂

Gerekli Materyaller

1- Sen

2- Kalem

3- Defter ( Mümkünse Yanında sürekli taşıyabileceğin türden Olsun)

Yapılacaklar

Öncelikle Kalemi Nasıl Kullanacağını anlatmama gerek yok ama sen yine de bu konu hakkında kendinden şüpheleniyorsan (bkz.eksisozluk=Kalem) İlk olarak defterinin herhangi bir yerinde “Günlük” yazıyorsa başına “Gelecek” ifadesini ekle. Hiç Bir Şey Yazmıyorsa Sen “Gelecek Günlük” Yaz. -At Artık şu üşengeçliği üstünden ve yaz! Daha önce boşa harcadığın sayfaları geçtikten sonra ki ilk sayfaya Hayatındaki en büyük hedefini yaz ve buna bir tarih ver,

Örneğin; 2045 Kasım: Dünya’nın En başarılı Öğretmeni Ödülünü Alacağım Hemen Onun Altına Bulunduğun Yılın Son günüyle birlikte bir tarih at ve o yıl gerçekleştirmek istediğin hedef yazsın, Örneğin; 2010 Aralık 31: Satış Müdürü Olacağım.

Şimdi gelelim “Gelecek Günlük” ‘ü sürekli yanımızda taşıyacak oluşumuzun sebebine. Biraz Önce yaptığın egzersizde yarın yapacaklarını düşündün Örneğin,

1- Çalıştığım projeyi teslim tarihinden 1 gün önce teslim edebilmek için çalışma planımı yeniden revize edeceğim.
2- ” Gelecek Günlük” Hakkında en az 5 kişiyi bilgilendireceğim.

3- Küresel ısınmayla ilgili doğa düşmanı arkadaşım Kamil ile tartışıp artık onun yaptığı hayvanlığın farkına varmasını sağlayacağım. (Hayvanlar da doğanın yapı taşıdır)

Örneklerindeki gibi sende yarın için bir liste hazırlayacaksın. Bir sonraki gün Bu listenin başına o günün tarihini atarak % kaçlık bir başarı elde ettiğini yazacaksın.

Eğer ki listen 6 maddeden oluşuyorsa ve sen sadece 1,2 veya 3 ünü gerçekleştirebilişmişsen, titre ve kendine gel neden yaşadığını, istediğinde neler başarabileceğini bir düşün bakalım.

4 ünü veya 5 ini gerçekleştirebilmişsen Henüz Başarılı olamadığını, “Eksik Hedef” uyarısını beyninin sana verdiğini unutma. Ve aslında kimse senle rekabet edemez biliyorsun bunu bende biliyorum. İkimiz içinde daha fazla gayret göster! 6 da 6 yapmışsan Kendinle gurur duyabilirsin bir sonraki hedefine hazır hale geldin Hedefinin sayısını artır veya zorluk derecelerini yeniden gözden geçir!

Sen istediğinde Mükemmele erişebilensin.

Sevgiler…..


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.