Google’da En Çok Aranan Kelimeler 2017-2018


2018 yılının ilk ayını geride bırakmak üzeriyiz hem tarafıma gelen sorular hemde merak edildiği için sizlere Googleda En Çok Aranan Kelimeler hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum. Kimi Blog yazarı zaman zaman sitesine gelen hitlerin nereden geldiğini nasıl geldiğini takip etmediği için anlayamıyor.  Bunun için google’ın sunduğu trend hizmetinden faydalanmakta yarar var. Şimdi gelin 2017 yılında Türkiye’de en çok aranan kelimeler neler sektör ve kategori bazlı göz atalım..

Bölüm 1: Türkiye’de En Çok Aranan Diziler

1) Game Of Thrones

Taht Oyunları Dizisi

2017 yılını gerçekten açık ara farkla kapatan ve çok fazla fanatik kitleye sahip bu  fantastik dizinin şimdiye kadar 7 sezonu yayınlandı.

2) Fi

Fi Dizisi

İzleyenlerin %89’unun beğenisini kazanan Fi 31 Mart – 16 Haziran 2017 yılları arasında yayınlandı. Türk Psikolojik gerilim tarzında başarılı olan bu Fi Dizisi 2 sezon yayınlandı.

3) İçerde

İçerde Dizisi

Show Tv ekranlarında yayınlanan İçerde kısa sürede internet fenomenleri yaratmayı başardı.

4) Kalp Atışı

Kalp Atışı Dizisi

%96 beğeni kazanmış kalp atışı dizisinin ilk bölümü 29 haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

5) İsimsizler

İsimsizler Dizisi

ilk yayınlandığı 27 mart 2017 tarihinden itibaren büyük beğeni kazanan İsimsizler dizisi harika kadrosu ile de Türk halkının büyük beğenisini topladı.

6) İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin Dizisi

O3 Medya tarafından hazırlanan efsane diz İstanbullu gelin Özellikle Özcan Deniz hayranlarının büyük beğenisini topladı ve ilgiyle izlendi.

7) Siyah Beyaz Aşk

Siyah Beyaz Aşk Dizisi

Listemizin 7. sırasında yer alan Siyah Beyaz Aşk Dizisi bu yazıyı yazdığım günlerde henüz 15. bölümü yayınlanmış olsada aramalarda en çok aran diziler arasında yerini alıyor.

8) Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar Dizisi

2017 yapımı olan Şevkat yerimdar Fox Tv ekranlarının sevilen komedi dizisinin aynı zamanda filmi de yapılmıştır. Google’da en çok aranan 8. dizidir. Yine aramalarda “şevket yerimdar” şeklinde de görmeniz mümkün.

9) Söz

Söz Dizisi

Yine Listemizin 9. sırasında yer alan Söz dizisi Star TV Ekranlarında yayınlanıyor ve projeye 3 Nisan 2017 Tarihinde start verildi.

10) Stranger Things

Stranger Things Dizisi

Son Olarak En Çok arama hacmine sahip olan Dizimiz Stranger Things. ABD yapımı bilimkurgu/korku tarzında olan bu dizinin ilk bölümü 15 Temmuz 2016 yılında yayınlanmıştır.

Yazımızın devamında;

  • En Çok Aranan  Genel Aramalar
  • En Çok Aranan Nedir
  • En Çok Aranan Ünlüler
  • En Çok Aranan Şarkılar
  • En Çok Aranan Yemek tariflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

 

Google’da En Çok Aranan 1000 Kelimiye indirme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Link>>>

 


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.