İnternetten Para Kazanma: Twitterdan Para Kazanmak


Bir önceki yazımızla startını verdiğimiz yeni yazı dizisi olan internetten para kazanma yollarından sosyal medya sitelerini incelemeye devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere twitterdan para kazanmak, bir başka deyişle Twittterdan nasıl para kazanılır konusunu derinlemesine inceleyeceğiz. Yazımıza başlamdan önce twitter hesabı olmayan takipçilerimiz hemen hesaplarını açıp bu yazıyı okumaya devam edebilir.

Bir önceki yazı Facebooktan Para Kazanmak>>

 Twitterdan Para Kazanmak

Twiterdan para kazanabilmeniz için her şeyden önce bir twitter hesabınız olmalı. Hesabı açtıktan hemen sonra kaliteli ve dikkat çeken özellikle gündemi yakından ilgilendiren tweetler göndererek işe başlamanız gerekiyor. En az 10-15 gün boyunca hiç takipçiniz olmasa bile güncel hashtag kullanarak tweetler gönderin. Ne yazık ki emeksiz yemek olmuyor. İşi biraz daha hızlandırmak isterseniz eğer twiter takipçileri satın alarak bu işe başlayabilirsiniz. Ancak yinede içi boş bir hesaba takipçi satınalmakta pek bir işe yaramayacaktır. Aldığınız takipçilerin kısa bir sürede hesabınızda sadece %10’u kalabilir. bu %10’luk kesim gerçekten sizin konularınızla ilgilenen kesim olacaktır ve siz tweetlerinize devam ettiğiniz sürece bu sayı azalmayıp artacaktır.

Twitter Takipçi Satın Alma

Takipçi satın alabileceğiniz yüzlerce site olmakla beraber öncelikli tavsiyem, kandırılıp dolandırılmamak için, işin erbabı bir uzmandan destek almanız veya r10.net, wmaraci veya webmastersitesi gibi forumlarda takipçi satanların profillerini detaylıca inceledikten sonra bu alışverişi gerçekleştirmenizde yarar var.

 Twitterdan Para Kazanmak – Tweet Atarak Para Kazanma

Bir önceki yazımızda bahsettiğim facebook’tan para kazanma yollarını twitter üzerinden de aktif olarak kullanabilir takipçilerinizi ürünlerinize yönlendirebilirsiniz. Ancak dijital dünyada hiç bir zaman tek bir yol yoktur. Şimdi siz değerli takipçilerime tweet atarak nasıl para kazanılır? Bu konu üzerinde duracağım.

Bu iş için kullanabileceğiniz bazı tool ve kanallar var. bunların başında; twalue.com sitesi geliyor.  Bu site size hesabınızın parasal değerini gösteriyor.  Örnek olarka kendi hesaplarımdan birisine biçtiği değer;

Twitter hesabım ne kadar eder?

Yaklaşık olarak 1863 Dolar civarındaydı. Elbetteki güzel paralar kazanmak için bu değer yetersiz. Ancak siz Twitter hesabı satarak para kazanma iş modelini tercih ediyorsanız hesabınıza biçilen bu değer size satışınızda yardımcı olacaktır.  Ciddi bir takipçi kitlesine ulaştıktan sonra sosyal medyayı talan eden reklam şirketleri, head hunter’lar size ulaşacak ve göndereceğiniz tweetler için güzel paralar ödemeyi kabul edeceklerdir.

Bu işlemi aynı şekilde kişi veya kurumların gönderilerini retweet yaparakta kullanmanız mümkündür. Her zaman olduğu gibi tek yapmanız gereken biraz sabır ve emek.

Genellikle ben twitter hesabımı kendi sitelerim üzerinde yaptığım güncelleme, paylaşımve bilgilendirmeler için aktif olarak kullanıyorum. İleride anlatacağımız kendi site ve bloglarınızdan para kazanma yolları arasında bu konuya daha detaylı değineceğiz. Şimdilik hoşçakalın… Bana yazmayı ihmal etmeyin…


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.