2017 Yılı Türkiye Online Harcamaları Açıklandı


Bu yazımızda 2017 Yılı Türkiye Online Harcamaları hakkında iyzico’nun hazırlamış olduğu infografik eşliğinde kısa bir değerlendirme yapacağız. Sürekli E-ticaretten, internetten para kazanmaktan bahsettiğimi biliyorsunuz. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi Son 3 yılda Türkiye e-ticaret pazar %30 ( Yüzde Otuz) Oranında büyüdü.

Türkiye Online Harcamaları – 2017 Tüsiad E-Ticaret Raporu

Türkiye’de ki Kayıtlı Kredi Kartı Kullanıcısı: 57,7 Milyon.

BKM 2016 Raporuna göre ise Her 5 karttan ikisi İnternet Alışverişlerinde kullanılıyor.

İnternet üzerinden yapılan alışverişler’de ödeme tercihi olarak seçilen yöntemler ise yine TÜSİAD raporunda;

  1. %85 oranında kredi kartı ile.
  2. %11 oranında Kapıda Nakit veya Kredi Kartı ile
  3. %4 oranında ise Havale/Eft Yöntemi ile gerçekleşmiş

Türkiye Online Harcamaları

2017 Yılı için Türkiye’de ki online ödeme alışganlıkları infografik çalışması: From iyzico

 Edindiğimiz bu bilgiler ışığında her geçen gün büyüyen devasal bir pazarın gümbür gümbür geldiğini söylersek yanlış olmaz sanırım. İnsanların alışkanlıkları elbette ki gelişen teknolojiyle birlikte değişiyor. Bu değişime ayak uydurabilenler yaşamlarını sürdürürken, değişimin gerisinde kalanların kısa veya orta vadede pek ömrü kalmayacağını da söylemeden edemeyeceğim. 

Pek çok kişi, kurum veya kuruluş önceden tedbirini aldı ve alıyor. Hemen her işletme Web sitesi, e-ticaret sitesi, sosyal medya hesapları gibi dijital çağın olmazsa olmazı ürünlere adapte olup gelişimlerini paralele olarak bu kanaldan da sürdürmekte. Bunun geçici bir trend olduğunu veya gereksiz olduğunu düşünenler için Türkiye Online Harcamaları başlıklı bu yazıyı okuyup infografiği inceledikten sonra tekrar düşünmelerini isterim.

Hatırlamakta fayda vaar 57,7 Milyon Adet Kredi Kartı kullanıcısı var. Ve Her 5 Kredi Kartından 2 tanesi online alışverişlerde bir şekilde kullanılıyor. Bu da demek oluyor ki : 23 Milyon+ kredi kartı online alışverişlerde aktif olarak kullanılmakta. Yani bir E-ticaret sitesi açıp kredi kartı kullanımını aktif ettiğiniz andan itibaren  23 Milyon’dan fazla Potansiyel Müşteriniz olduğu anlamına geliyor.

<<E-Ticaret Nedir?>>

Online Ödeme ve Sanal Pos Hizmeti veren Bazı Firmalar

  • www.zerogle.com/sanal-pos/
  • www.iyzico.com
  • www.netahsilat.com
  • www.bayipro.net/e-tahsilat/

Bu yukarıda ki firmaları sanal pos / online ödeme sistemleri için tercih edebilirsiniz. Veya kendiniz yazılımcılara özel olarak kendi sanal posunuzu yazdırabilir, kredi kartı ile ödeme alıp ekstra olarka talimatlı ödemede gönderebilirisiniz.

Bonus:  ÖdeAl Uygulaması İnceleme

 


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.