İnternetten Para Kazanma – Makale Yazarak Para Kazanma


2017 yılını geride bıraktığımız şu günlerde İnternetten Para Kazanma geçen yılda olduğu gibi bu senede size güzel para kazanabileceğiniz işlerden bahsedeceğim… Burada yer alan iş fikirleri size harika gelir kapıları açabilir sizi diğerlerinden bir değil bir kaç adım ileriye götürebilir…

İnternetten Para Kazanma – Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternet sitesi sahiplerinin ortak sorunu içeriktir. Hem dünyada hem de ülkemizde milyonlarca web sitesi sahibi kaliteli ve özgün içeriklere ihtiyaç duyar. Çünkü artık arama motorlarının yapay zekaları site kalitesini belirlerken mutlak suretle içerikleri göz önünde bulundurur. Sizin yapmanız gereken öncelikle hangi konuda yazacağınızı belirlemektir. Uzmanlığınız ne ise o konuda yazmaya özen gösterin ki içeriğiniz de uzmanlığınızla paralel olarak kaliteli olsun.  Gelişi güzel içerikler hazırlamak yerine  imla kurallarına dikkat ederek seo dostu içerikler hazırlamalısınız…

Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  1. Anahtar Kelimeler: Anahatar kelime yazacağınız konu ile alakalı yazınızın içerisinde geçecek olan temellerdir. Örneklendirmek gerekirse “Sağlıklı Zayıflama” anahtar kelime öbeği ile ilgili bir yazı yazarken mutlak suretle yazdığınız makalenin içinde bu kelime öbeğinin yer alması gerekmektedir.
  2. Kopya içerik: Kesin ve kati kural hiç bir siteden veya kaynaktan copy/paste yaparak içerik almamalısınız. Hemen her webmasterın kullandığı kopya içeriği tespit eden araçlar ve programlar vardır. Böyle bir şey yaptığınız tespit edildiği takdirde bu alanda ki kariyeriniz daha başlamadan biter.
  3. İçeriği Bölme: Yazdığınız makaleyi mutlaka paragraflara ve alt başlıklara bölmeniz gerekmektedir.  Bu hem içeriğin kalitesini artırır hem de sizin yazmanızı kolaylaştırır.
  4. Alt Başlık: Öncelikle Alt Başlık nedir sorusunu cevaplayalım.  Alt Başlıklar yazdığınız makaleyi daha da okunabilir hale getirmeye yarayan ara başlıklardır. Sizde mutlak suretle tıpkı benim bu yazıda kullandığım gibi ara başlıklar kullanabilirsiniz.
  5. Özgün Makaleler: Özgün makale yazabilmeniz için öncelikle yazacağınız konu hakkında fikir sahibi olmanız gerekiyor. Eğer yazacağınız konu hakkında çok ta fikriniz yoksa size verebileceğim en iyi fikir o konu hakkında yazılmış makaleleri okuyarak yazıda kullanılan kelimeleirn eş anlamlılarını kullanmaya özen göstererek o yazının özetini çıkarıp kendinizden bir şeyler katmak olacaktır….
  6. Kelime Sayısı: Yazdığınız makaleler mutlak suretle 300 kelime ve üstünde olmasına özen gösterin.

 

<< Başarılı insanların ortak özellikleri >>

Peki Makale Yazarak Ne kadar Kazanabilirim?

Genel olarak  2017 yılında yazdığınız makalenin 100 kelimesi 0,50 Kuruş ile 1,5 TL arasında değişiyordu. Ancak siz siz olun 100 kelimesini 1 tl altında yazmayın. 2018 yılında bu rakam 1 Tl – 3 Tl aralığında olacaktır. Birde Spesifik özellikte makaleler vardır. Özel uzmanlık gerektiren konular gibi bu tarz makalelerde 100 kelimesi 4-5 tl civarında gelirler elde edebilirsiniz.

Basit bir hesapla 100 kelimesi 1 TL’den 300 kelimelik günde 5 makale yazdınız;

3X5= 15TL Günlük 

30X15= 450 TL Aylık Ek gelir elde edebilirsiniz...

İnternetten Para Kazanma – Makale Yazarak Para Kazanma

Yazdığım Makaleyi Nasıl Satarım ?

Yazdığınız makalaleri makale alımı yapan internet sitelerine veya freelance sitelerinde ilanlar açarak satabilirsiniz.  Bu iki yöntem dışında birde genellikle webmaster forumlarında bu tarz talepleri ve iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Yazdığınız veya yazacağınız makaleyi satmak istiyor fakat dahada fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız bu başlık altında yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz. Mutlak suretle sorularınızı cevaplarım.

 


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.