Türkiye’ye Dönüş


Evet Muscat projesinin ardından Ülkeye hatta daha da mikrolaştırıp doğduğum kente dönmeye çoktan karar vermiştim. Ama her şeyden önce yapmam gereken en önemli şey harika bir tatildi. Çünkü o güne kadar bilinen anlamıyla ben hiç tatil yapmamıştım. Annem ve kız kardeşimle çıktığım kısa bir Marmaris tatilinin ardından Niğde’ye dönmüştüm. Tatilde ne iş yapacağıma karar vermiştim. Bu şehirde hiç olmayan bir şey yapmalıydım. Ama ne?

ACD Bilişim

Bir bilişim eğitim merkezi açmaya karar verdim ve Şirketin İsmi ACD Bilişim oalcaktı. (Çok megonomanca değil mi? ) Her neyse bir apartmanın 3. katında bir daire tutup işe başladık. 1. gün, 2. gün 3. gün derken hiç müşteri gelmiyordu. Oysa iş yerimi açmadan önce Kosgeb ve belediyenin ortaklaşa verdiği Girişimcilik eğitimini almış, pazar araştırmamı yapmıştım. Ciddi anlamda bir beklentim vardı ancak bu iş o kadar kolay olmayacaktı belliydi.

Derken bir kaç ziyaretin ardından Polis meslek Yüksek Okulunda seçilmiş öğrencilere Sistem Uzmanlığı ve Anti hacking dersleri vermeye başladım. Yavaş yavaş her şey daha da güzelleşiyordu. ilk seneyi 20-30 öğrenci ve sadık onlarca farklı müşteriyle kapatmıştık. Ancak gözüken oydu ki sonra ki sezon bu iş yeri bana yetmeyecekti. Yaz tatilinin de gelmesiyle birlikte yeni iş yeri arayışlarım başlamıştı.

 

Kısa sürede şehir merkezinin birazcık dışında 2 katlı 400 m2 bir iş yeri kiraladım ve bir sonra ki seneyi ve ondan sonra kini burada geçirdim. Pek çok Projeye imza attım. Güzel bir ekip kurdum her şey yolundaydı. Güzel kazanıyordum. E tabi güzel kazandığımıza göre artık yuva kurma vaktimizde gelmişti. Son zamanlarda hoş bi kaç iş ters gitmişti ama bu hayatımın kadını ile evlenmemi elbette ki engelleyemeyecekti.

Kısa sürede istemeydi, nişandı düğündü hepsini hallettik ve yuvamızı kurduk. Kurduk kurmaya da, birikimimin neredeyse tamamına yakını düğündü dernekti evdi derken harcadık.  İşlerde pek iyiye gitmiyordu artık. Evliliğimizin 3. ayında gelen bir iş teklifini kabul edip, Türkmenistan’da bir başka hava limanı projesine geçiş yaptık…..


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.