Profesyonel İş Hayatına İlk Adım


Evet bir önceki yazımda profesyonel iş hayatına nasıl adım attığımı anlatacağımı yazmıştım. İstanbul’da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimimi tamamlamış ve Profesyonel iş hayatına adım atmıştım. İlk işim oldukça kısa sürmüş ikinci hafta ayrılmıştım. Firma sahibi sakallarımı kesmemi istemiş ben ise kendisine uzun uzun anlatmak yerine işi sakallarımın değil benim yaptığımı söyleyip firmadan ayrılmıştım. Aynı gün başka bir firmaya başvuru yaptım ertesi gün iş görüşmesine gittim fakat burada ki çalışma hayatımda çok kısa sürmüş ilk ay dolmadan ayrılmıştım.  Derken bir eğitmen arkadaşımın öğrencisi, abisinin çalıştığı bir firmada saha destek teknisyenine ihtiyaç olduğunu söylemiş. Düşünmeden kabul ettim çünkü işe ihtiyacım vardı.

Firma aslında tamda istediğim tarzdaydı. Burada kendimi gösterme şansım vardı. Sırasıyla saha destek teknisyeni, Türk Telekom ilişkiler yöneticisi ve son olarak ta Telekom Alt Yapı Grubu birim yöneticisi ünvanları ile pek çok projede çalıştım. Burada çalıştığım süre zarfında;

 

Elkotek: 10.000 modem upgrade`i  Projesinde  Elkotek firmasının Türk telekom için getirdiği 10 Bin adet modemin upgrade projesinde görev aldım.

Carrefour: 25 noktalı data projesi: Bu projede Carrefour’un İstanbul’da ki 25 noktasını birbirine bağladık.

Türk Eğitim vakfı : 11 noktalı data projesi: Bu Projede TEV’in  İstanbul’da ki 11 noktasını birbirine bağladık.

Collezione : 80 noktalı ippos projesi: Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye’de ki ilk IP Pos Projesini hayata geçirmiştik.

Express-Fedex: 370 noktalı voip ve data projesi. Şimdi kapandı gerçi ama bir dönem Fedex Türkiye’de express kargo çatısı altında hizmet veriyordu. Türkiye’nin her ilinde ki noktalarına GSHDSL bağlayıp voip ve data transferlerini sağlamıştık.

2007’nin son çeyreğinde firmada ki görevimden ayrılıp TAV Construction – Airport firmasında yurt dışı maceralarım start aldı… Yine yurtdışında ki tecrübelerimden başka bir yazımda bahsedeceğim.  Sormak istediğiniz her soruyu ben@cemduzgun.com.tr adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.