Kısa Bir Türkmenistan Macerası ve Yine Niğde


Evet Türkiye’ye dönmüş işimi ve yuvamı kurmuştum. Haziran 2013’te evlenmiş balayı vs. tamamlandıktan sonra Niğde’ye dönmüştüm. Bu esnada yeni bir iş teklifi aldım ve Türkmenistan Ashgabat Hava alanı projesinde Proje Sorumlusu olarak göreve başladım. 6 ay sabah 05:30 akşam 20:00 saatleri arasında sahadaydım. Ancak gerek ülke şartlarının zorluğu gerekse yeni evli oluşum ve eşimin de hamile kalması ile birlikte bize Yeniden Türkiye Yolu gözükmüştü. Her ülkenin her projenin bana tartışılmaz katkıları olmuştur ve unutulmayacak dostuklar kazanmışımdır.

Hem çok isteyerek hemde istemeyerek düştük yine yollara. Ve döndük yine doğduğumuz kente. Niğde’den ilk ayrıldığımda 16 yaşında idim ve çıkarken pek te dönmeyi düşünmüyordum ancak hayat işte bazen evde ki hesap çarşıya uymayabiliyor. Neyse döndük geldik gelmesine’de ne iş yeri kalmıştı ne de cepte metelik…

Yeniden bir iş yeri açmaya cesaretim kalmamıştı. Hoş cesaret olmadığı gibi para da yoktu.  Neyse fazla uzatmadan bir arkadaşımın iş yerinde kendime bir masa atıp başladım tamir taklavat işine. Bir yandan da hobim olan papağan üretip satıyordum. Çok kazanmıyordum ama kafam rahattı. Ancak şöyle de bir şey vardı bu ben değildim!

Eski bir dostumla bir araya geldik. O gün pek bir şey söylemese de bir kaç gün sonra o da durumumun farkına varmış ve böyle olmayacağını düşünmüş olmalı ki bi kaç fikir verdi bana ( Fikirle birlikte epeyce gaz vermeyi de ihmal etmedi )

Bunun üzerine 2 arkadaşımla birlikte dünyada ilk kez yapılacak olan Kameralı kaskları icat etmeye başladık. Yakında onlarıda icatlarım da yayınlayacağım belki siz bunları okurken çoktan yayınlamış olurum.

Sonra ki yazım da Niğde ve Niğde’den son kez çıkışımı anlatacağım… Şimdilik Görüşmek üzere….


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.