Kısa Bir Ameliyat Arası


Evet bir süredir yazamıyordum. Daha yeni başlamış olsam da bu blog’a uzun zamandır ertelediğim bir ameliyatın bir an önce gerçekleşmesi gerekti.

En son 2005 Yılında yani bundan tam 12 sene evvel gittiğim doktorun, Bu bademcikleri almamız gerekiyor, çünkü artık vazifesini yerine getirmektense senin yaşam standartını son derece düşürüyor demişti. 12 Sene boyunca o bademciklerle ite kaka bu güne kadar geldik ancak onlarla vedalaşma zamanım gelmişti. Tabi birde 4 sene evvel olmam gereken bir burun ameliyatı vardı ki onu da her gün ertelemekteydim. Bu ertelemeler hiç iyiye gitmemiş aksine damağımın sarkmasına ve küçük dilimin büyümesine sebep olmuş.

Geçtiğimiz hafta Ankara’dan Niğde’ye geldim ve 1 haftalık serum/ilaç tedavisinin ardından;

1- Burunda ki fazla kemikler kırılarak çıkartıldı

2- Bademcikler alındı

3- Damak germe operasyonu yapıldı.

4- Küçük Dil Kesildi

Bugün ameliyatın 4. günü ve acılarda en ufak azalma yok aksine artış var ki böyle olması da muhtemelmiş. Bu ameliyatların en büyük faydalarından birisi ise kendi üstümde eşime iğne atmayı öğretmek oldu 🙂

Çok fazla yazamayacağım şimdilik. Yavaş yavaş iyileşeceğim sanırım…

PS: Bu kadar uzun süre yoğun acı çekeceğimi bilseydim ki ağrı eşiği yüksek bi psikopatım ( Kesinlikle ameliyattan kaçardım 🙂


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.