A.Cem DÜZGÜN Kimdir? Bölüm -2-


Sektöre nasıl girdiğim ve teknoloji aşkımın nereden geldiği hakkında kısaca bilgi vereceğimi şurada zaten söylemiştim

Bilgisayarla tanışmam doğduktan 4-5 yıl sonra oldu.  Çok sevdiğim ve değer verdiğim Dayım Hakan Yürekli o yıllarda Comodore 64 adı altınta Haşin bir alete sahipti. Onun Evde olmadığı günlerde gizlice odasına girer Comodore u açar ve uzunca süre LOAD> yazan ekrana baktıktan sonra evde teyb kasetine benzer ne bulursam  O haşin aletin kaset yuvasına yerleştirip Daha sonra KAFA AYARI denilen Teknolojik Tıbbi yardıma maruz kalmasını sağlıyordum.

Daha önce bu haşin aleti görmeyenler için işte commodore 64

O dönemlerde Dayıma ait olan benim hazine değeri verdiğim Comodore dergileriyle haşir neşir olmuştum. Hele birde Harfleri öğrendiğimde o dergiler dahada bi anlam kazanmıştı.

Bu Dergilerden de faydalanarak yaklaşık 10 saatlik bir çalışmanın ardından 8 sayfalık kodla sonunda Televizyon ekranına 3 renkli “CEM” yazdığımda ise hayatımın ilk başarısına imza atmıştım.  O günlerde kazandığım bu bağımlılık bugün halen tedaviye yanıt vermediğim için, teknolojinin gelişmesi ölçülerinde gün ve gün artıyor. Evet Ben Bir teknoloji ve bilişim bağımlısıyım…..

2005 Yılında İstanbul’da Bilişim Eğitimi veren Bir Akademide Microsoft Sistem Mühendisliği Eğitimi Aldıktan sonra  Sektörde aktif olarak çalışmaya başladım. İş hayatım ile ilgili kısmı ise sitede yer alan tecrübeler bölümünde bulabilirsiniz….


A. Cem DÜZGÜN hakkında

1987 Yılında Niğde'de dünyaya gözlerini açan Cem, Önce İstanbul'da Microsoft Sistem Mühendisliği eğitimini tamaladıktan sonra sırası ile Yurt içi ve Yurtdışı pek çok projede görev yaptı. Şuanda Ankara'da yaşıyor ve Web sitesi içeriği, tasarımı, Seo, e-ticaret ve teknoloji alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor. Bildiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Evli ve bir çocuk babası Cem aynı zamanda tam bir motosiklet manyağı.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.